Budowa Bella Doliny w Rzeszowie rozpoczęta

Firma deweloperska Mayland Real Estate wystosowała oficjalny komunikat, który potwierdza rozpoczęcie realizacji projektu nowoczesnej galerii handlowej przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie. Bella Dolina Rzeszów ma powstać przed świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku.

Plany inwestora zakładały start budowy dużo wcześniej, zostały one jednak pokrzyżowane przez miasto, które zmieniło niespodziewanie decyzję dotyczącą przekazania spółce dwóch działek, których zakup był niezbędny dla przeprowadzenia inwestycji. Pomimo rocznych komplikacji działki ostatecznie trafiły do rąk Mayland RE drogą zamiany, tak, jak pierwotnie zakładano.

Bella Dolina Rzeszów ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w województwie podkarpackim. Powierzchnia handlowa galerii to około 90 tysięcy kilometrów kwadratowych, co przełoży się na 170 sklepów i lokali usługowych. W środku znajdzie się miejsce na duży hipermarket spożywczy (który ma być największym tego typu sklepem w regionie) oraz market z wyposażeniem domu. Do galerii przynależeć będzie też ogromny parking, mogący pomieścić aż 2800 samochodów. Specjaliści inwestora szacują, że galerię będzie odwiedzało 5 milionów klientów w ciągu roku.